Van 1 Mayıs programı açıklandı

Van Emek ve Demokrasi Güçleri, Musa Anter Parkı’nda kutlanacak 1 Mayıs Mitingi'ne ilişkin DİSK Genel-İş Van Şubesi’nde basın toplantısı düzenledi. 

Van 1 Mayıs programı açıklandı

Platform adına açıklama yapan 1 Mayıs Miting Tertip Komitesi Başkanı DİSK Genel-İş Van Şube Başkanı Ömer Tekin, düzeni birlikte değiştireceklerini ifade etti. Tekin, “Bu düzenin çarkları, dünyanın tüm değerlerini ve güzelliklerini üreten bizleri, işçileri, emekçileri, kamu emekçileri, mühendisleri, mimarları, hekimleri, avukatları, aydınları, akademisyenleri, sanatçıları, gençleri, kadınları, emeklileri, emekli dahi olamayanları ezdikçe eziyor. Bu düzenin çarkları, zengini daha zengin etmek, bankaların kasalarını doldurmak, şirketleri ihalelerle beslemek üzere kurulmuştur” dedi. Düzenin hukuku çiğnediğini, adaletsizliği büyüttüğünü ve demokrasinin son kırıntılarını yok etmeye çalıştığını ifade eden Tekin, “Bu düzen mağdur ettiği milyonları bölüp parçalayarak yönetmek gibi tehlikeli bir yönteme başvuruyor. Sürekli olarak iç ve dış düşman yaratılıyor. Yukarıdan aşağıya kışkırtılan şovenizm, cinsiyetçilik, ırkçılık, mezhepçilik ve savaş politikaları bu düzenin yarattığı krizi yönetmenin bir yolu olarak ülkemizin ve halkın geleceğini tehdit ediyor” şeklinde konuştu.

“Gün şikâyet etme günü değildir” diyen Tekin, “Bizlerin, tüm sömürülenler, yoksullaşanlar, ezilenler olarak bu düzeni değiştirme, 84 milyonun insanca yaşayacağı bir ülkeyi inşa etme gücümüz var” dedi. 1 Mayıs'ın Musa Anter Parkı’nda düzenlenecek mitingle kutlanacağının altını çizen Tekin, barıştan, demokrasiden, eşitlikten ve özgürlükten yana olan herkesi mitinge davet etti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2022, 00:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER