Van'da Çocuklar Bisiklet Sevinci Yaşadı

Hayırsever işadamı çocukların talebine sessiz kalmadı, Vanlı iş adamı babasız 42 çocuğa bisiklet gönderdi

Van'da Çocuklar Bisiklet Sevinci Yaşadı

VanHaber -  Van’ın Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, İHH Kuveyt Konutlarında ikamet eden babasız 42 çocuk için hayırsever iş adamı tarafından gönderilen bisikletleri dağıtarak yüzlerini güldürdü.

     Edremit Belediyesi, yeni normalleşme süreciyle birlikte vatandaşın sıkıntılarını dinlemek ve sorunları yerinde görmek amacıyla mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Başkan Vekili Kerem Baynal’ın öncülüğünde İHH Kuveyt Konutlarında yapılan toplantı sonrası çocuklar bisiklet talebinde bulunmuştu. Çocukların bu talebine kayıtsız kalmayan hayırsever bir iş adamı ise 42 evin bulunduğu konutlara 42 adet bisiklet gönderdi. İHH Kuveyt Konutlarındaki ailelerin çocukları için özel olarak gönderilen bisikletler toplantı öncesi çocuklara verildi.

       Van’da 2011 yılında yaşanan deprem sonrası eşi vefat eden aileler için yaptırılan İHH Kuveyt Konutlarını ziyaret eden Başkan Say, burada vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinledi. Çeşitli çalışmaların yapılması için gerçekleştirilen toplantı öncesi Başkan Say, hayırsever iş adamı tarafından gönderilen bisikletleri teslim etti. Bisiklet dağıtımı öncesi çocukların sevincine ortak olan Başkan Say, beraberinde Edremit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Kerem Baynal ile birlikte çocuklarla sohbet etti. Başkan Say, İHH temsilcilerine de konutlara göstermiş oldukları özveriden dolayı teşekkür etti.

-“Çocuklarımıza, gençlerimize yatırım yapıyoruz”

       Daha sonra konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan İsmail Say, belediyenin düzenlemiş olduğu bir önceki toplantı sonrası çocuklardan bisiklet talebinin geldiğini belirtti. Çocukların bu talebine hayırsever bir iş adamının kayıtsız kalmadığını vurgulayan Başkan Say, “Her bir aileye, her bir eve verilecek şekilde hayırsever iş adamımızca gönderilen bisikletlerin dağıtımına vesile olduk. Edremit Belediyesi olarak biz de çocuklarımıza kasklarını temin edeceğiz. Gönül isterdi ki, Edremit’teki, Van’daki bütün çocukların bisikleti olsun. Bu noktada elimizden geldiğince çocuklarımıza, gençlerimize yatırım yapıyoruz. Ben özellikle bisikletleri gönderen iş adamımıza, hemşerimize gönülden teşekkür ediyorum. Gönüllere dokunmayı, çocukların kalbine dokunma noktasında bizleri de vesile etti bu yüzden kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah diğer anlamda da konutlarımızın ihtiyaçlarını, sıkıntılarını elimizden geldiğince gidermeye çalışıyoruz” dedi.

-Vatandaşların talepleri yerinde dinlendi

       Bisikletlerin dağıtımı sonrası yapılan konuşmanın ardından Başkan Say, konutlarda ikamet eden kadınlarla bir araya gelerek, sorun ve sıkıntılarını dinledi. Birim müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda Başkan Say, konut sakinlerinin çevre düzenlemesi, park, market, doğalgaz, internet altyapısı, çevre aydınlatması ve kamelya gibi taleplerini not aldı. Bazı çalışmaların başlaması noktasında gerekli talimatları veren Başkan Say, bazı talepleri ise ilgili kurumlar aracılığı ile çözmeye çalışacaklarını dile getirdi.  

       Dağıtılan bisikletlerden dolayı mutlulukları yüzlerine yansıyan çocuklar ve anneleri ise Başkan Say, nezdinde hayırsever iş adamına teşekkür ederek, mutluluklarını dile getirdiler. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yetim gülerse dünya güler.
Yetim gülerse dünya güler. - 10 ay Önce

İşte bu çocuklar için mahallelerin tamamında yeni parklar inşa edilsin. Her ilçeye büyük bir millet bahçesi yapılsın. Kanal ve dereler ıslah edilsin. Bütün yollar yenilenip asfaltlansın, kaldırımlar yapılsın. Kıyı ve sahiller halka ait olsun, sahil bandı yapılsın. Ne belediye, ne başka kurumlar, ne de şahıslar kıyı ve sahillerde bahçe, tesis ve park yapılan yerlerden ücret almamalı. Hele hele belediyelerin halk kurumu olarak sahil parklarından veya mesire yerlerinden giriş ücreti alması hiç doğru değil. Bu şehrin göle kıyısı var ama gölden istifade edemiyor. Bütün kıyı boyunca her taraf da yeşillendirilmeli. Lütfen kurumlarımız ve yöneticilerimiz bu masum yavrular için, yüzbinlerce aile için daha profesyonel hizmetler, projeler ve çalışmalarla harekete geçsin. Şehreminleri de şehrin eminleri olarak dört koldan hizmet atağında olsun, sahada olsun. Gönülleri bu şekilde kazanalım, halkın ve Hakkın hoşnutluğunu kazanalım.

Çok güzel hareketler bunlar
Çok güzel hareketler bunlar - 10 ay Önce

Çocukları, özellikle de muhtaç ve kimsesizleri sevindireni de Allah sevindirir.

Edremit
Edremit - 10 ay Önce

Milletin parasıyla iş yap gösteriş yapma çocuk sevindirecesen kendi paranla yap zaten dünya kadar maaş alıyorsun çocukların babaları akşam eve ne gotureyimin derdinde iş yok as yokk

vanlı
vanlı - 10 ay Önce

edremit belediye başkanı değil kayyumu olacaktı sayın muhabir

Erdal
Erdal - 10 ay Önce

Bazı arkadaşlar ne güzel yorum yazmış , zihni zehirlemişler bu yorumu bile beğenmiyor .

SIRADAKİ HABER