Van'da milyonluk vurgun yapan 6 kişi tutuklandı

Kamu kurumlarına usulsüzlük yapılarak rüşvet karşılığında personel yerleştirenlere yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 kişi tutuklandı.

Van'da milyonluk vurgun yapan 6 kişi tutuklandı

VanHaber - Van- Erciş ilçesinde aralarında muhtar ve köy korucularının da bulunduğu 6 kişi  “koruculuk” ve “bekçilik” gibi kamu kurumlarında çeşitli iş vaadiyle çok sayıda yurttaşı dolandırdıkları gerekçesi ile çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Geçtiğimiz günlerde işe alınma vaadiyle rüşvet karşılığında dolandırılan mağdurların şikayetleri üzerine Erciş Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla bir çok adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operesyonda 6 kişi gözaltına alınmıştı.

 Soruşturma kapsamında yaklaşık 200 kişinin ismi geçerken 6 kişi gözaltına alınmış çok sayıda kişi ise “Müşteki” sıfatıyla rüşvet vererek mağdur edildiği gerekçesiyle ifadelerine başvurulmuştu.

Edinilen bilgilere göre; Şahıslar kurdukları cami dernek üzerinden 1 milyon 100 bin lirayı usulsüzlük yaparak kendi hesaplarına geçirdikleri, "Koruculuk" ve "Bekçilik" gibi iş vaadi ile yaklaşık 200 kişiden 4 milyon lira para topladıkları gerekçesi ile aralarında muhtar ve köy korucularının da bulunduğu V.D, F.D, B.Ş, E.Ö, A.Y ve R.D isimli  6 şahıs savcılık sorgularının ardından çıkarıldıkları Mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahoni
Mahoni - 2 hafta Önce

Erçiş’i bırakın Van’daki böyle vurguncu olanlar hiç bir ilde yok a... nin işi bu şaşırmadım erçiş’te yakalananlar arka kapıdan çakmışlardır

SIRADAKİ HABER