Van Tarım Fuarına 35 bin kişi katıldı

Van'da 20 Mart-2 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen Van Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı sona erdi. Expo Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen fuarı yaklaşık 35 bin kişi ziyaret etti.

Van Tarım Fuarına 35 bin kişi katıldı

İpekyolu Expo Fuar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Uygun, fuarın 5 günde yoğun ilgi gördüğünü belirtirken, fuarda stant açan firma sahipleri fuardan memnun kaldıklarını dile getirdi.

Uygun, “Bu yıl 5.sini düzenlediğimiz Tarım ve Hayvancılık Gıda Fuarına ilgi büyüktü, sektörle ilgili bütün bileşenleri burada topladık, sektörün kamu ayağı, hem aynı zamanda makine ekipmen, tohum ayağı tarımla ilgili herkesi bir araya topladık. Üniversite, Vatbo, Tarım İl müdürlüğü, Maden İşletmeleri genel müdürlüğü, Kurum bankaların desteği ve il dışından ciddi bir katılımla fuarımızı gerçekleştirdik.

Ekonomik sıkıntılar var. Çiftçinin durumu ortada, maliyetler yüksek olunca bütün işleri etkiliyor ama ona rağmen traktör satışı yüksek bir fuar oldu. Dışarıdan gelen firmalar mutlu ayrıldılar. 80 standda 190 marka sergilendi. Gıda firmaları 5 gün boyunca satış gerçekleştirdi” yaklaşık 35 bin kişi fuarımızı gezme şansı buldu” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 00:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER