Van TSO’dan yardım’ kampanyası!

Geçtiğimiz ay meydana gelen büyük yangında 90 işyerinin yandığı onlarca milyonluk zararın meydana geldiği Özalp’te yaralar sarılmayı beklemeye devam ediyor.

Van TSO’dan yardım’ kampanyası!

VanHaber - Geçtiğimiz ay meydana gelen büyük yangında 90 işyerinin yandığı onlarca milyonluk zararın meydana geldiği Özalp’te yaralar sarılmayı beklemeye devam ediyor. Meydana gelen yangınla büyük zarar gören ilçenin en büyük halk pazarı olan S.S Özalp Halk Pazarı Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi bünyesinde hizmet veren işyerlerinin toparlanma çabaları sürerken Van Ticaret ve Sanayi Odası o esnaflar için çağrıda bulundu. Van Valisi Mehmet Emin Bilmez ve diğer ilgili isimlerin de yaraların sarılması için girişimde bulunduğu ilçe esnafı için yardım kampanyası başlatan Van TSO, tüm Van halkını kampanyaya destek olmaya çağırdı.

ÖZALP ESNAFINA DESTEK ÇAĞRISI!

Özalp’te maydana gelen yangın sonrası başlatılan kampanya ile ilgili bir açıklama yayınlayan Van Ticaret ve Sanayi Odası ilçe esnaf için destek istedi. O kampanya ile ilgili olarak yapılan çağrıda şu ifadelere yer verdi: “İlçe merkezi ve civar mahallelerin en önemli alışveriş alanlarından olan işyerlerindeki yangın, büyük zararlara neden olmuştur. Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak yangın sonrası meydana gelen hasarı yerinde tespit ederek, esnafın yaşamış olduğu sorunları rapor haline getirerek yetkili mercilere ulaştırdık. Yapılan girişimler ve ilçe esnafının başvurusu üzerine, Van Valiliği makamınca yardım kampanyası başlatılmasına izin verilmiştir.”

 VAN HALKINA DESTEK ÇAĞRISI

“Van Ticaret ve Sanayi Odası olarak yangında işyerleri zarar gören ve maddi olarak büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kana esnafımız için maddi destek kararı almış bulunuyoruz. Önümüzdeki hafta Yönetim Kurulumuzun kişisel ve kurumsal imkanları ile belirlenen kampanyaya maddi destek sağlanacaktır. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ilçe esnafımızın yaralarını sarmalarına katkı sunmak için kamu kurum kuruluşlarını, meslek odalarını, Sivil Toplum Kuruluşlarını, iş insanları ve tüm halkımızı kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz.

Yardım kapmayası bilgileri: Ziraat Bankası Özalp/Van Şubesi Hesap No: 465957516215001

İban No: TR460001000465957516215001”

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER