Esenyurt ilçesinde kısa bir süre önce kurulan Van Gençlik Derneği resmi açılışını görkemli bir törenle gerçekleştirdi. Açılışa milletvekilleri, siyasi parti il başkanları, belediye başkan adayları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, Vakıf ve STK başkanları, iş adamları, sanayiciler, mahalle muhtarları, gazeteciler ve çok sayıda önemli isim katılarak destek verdi.

Meclis Başkanına silahlı saldırı Meclis Başkanına silahlı saldırı

V3

HAKAN AKTAŞ: RABBİM BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ DAİM ETSİN

Açılış konuşmasında tüm misafirlerine teşekkür eden Kurucu Dernek Başkanı Hakan Aktaş, ‘Sevgili hemşerilerim, sevgili misafirlerimiz Van Gençlik Derneği açılışına hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bizler bu derneği kurarken gerçekten zorlu bir süreçten geçtik. Arkadaşlarımızla yaklaşık 3 yıldır bu derneğin kurulması için önemli adımlar attık. Tüm bu çalışmalar sonrasında yaklaşık 2 ay önce ekibimizle bu oluşumu resmileştirme kararı aldık. Bugün burada hep birlikte derneğimizin resmi açılışını gerçekleştirmiş olacağız.


Van ilimizin örf ve adetlerini mega şehir İstanbul’da yaşatmaya çalışırken kentimiz Esenyurt’un problemlerinin çözülmesi adına yerel yöneticilerimizle işbirliği içerisinde olmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Esenyurt’a yakışır, kentin sorunlarını bilen ve çözüme kavuşturmak için yerel aktörlerle sağlıklı iletişime girecek bir kadro oluşturduk. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Vanlılar artık Federasyonu, VAKFI, Gençlik Derneği ve diğer derneklerimizle bir bütün, bir aile olmuştur. Bu aile Esenyurtta siyasette ve ticarette var olmayı sürdürecektir. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin, Bizleri mahcup etmesin. Allah hepinizden razı olsun’ açıklaması yaptı.

OKAN ÇİFTÇİ: BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Vanlı gençlerin her daim yanında olan ve onlara maddi ve manevi her türlü desteği veren meclis üyesi Okan Çiftçi konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verirken, ‘Bugün burada olmak gerçekten gurur verici. Vanlı gençlerimiz güzel işler başarmaya devam ediyor. İnşallah hep birlikte hem hemşerilerimiz için hem de Esenyurt için başarılı çalışmalara imza atacaklar. Rabbim yardımcıları olsun’ diyerek iyi niyet temennilerinde bulundu.

MURAT ÖZDEN: VANLILAR OLARAK BAŞARILI BİR SÜREÇ YAŞIYORUZ


Vanlı iş adamı Murat Özden yaptığı konuşmada açılıştan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ‘Büyük bir aile olduğumuzu tüm Esenyurt halkına gösterdik. Açılışın büyük ilgi görmesi bunun göstergesidir. Vanlılar olarak son dönemde siyasette ve ticarette güçlü ve iyi bir süreç yaşıyoruz. Dilerim bu başarımız artarak devam eder. Emeği geçen dernek başkanı ve ekibini tebrik ediyorum’ dedi.

FATİH YAĞIZ: VANLILAR YOK SAYILAMAZ

Açılışın önemli konuklarından bir diğeri ise Van Dernekler Federasyonu Başkanı Fatih Yağız’dı. Yağız konuşmasında, ‘Esenyurt ilçemizde hemşerilerimiz arasında birlik ve beraberliği sağlamak sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, yöresel kültürümüzü yaşatmak amacıyla derneğimizi gençlerimiz hayata geçirdi. Esenyurt’ta birçok sanayici ve iş adamı hemşerimiz bulunmaktadır. Ekonomiye de ciddi katkılar sunmaktadırlar. Bu bölgede yaşayan hemşerilerimiz arasında sosyal bağları pekiştirip, sosyal yardımlaşma ve dayanışma sağlamak için çalışmalara hep birlikte imza atacağız. Esenyurt 81 vilayetten gelen insanların birlikte kardeşçe yaşadığı bir yerdir. Gençlik Derneğini kuran kardeşlerimiz bu derneği kurarken amaçladığı farklı kültürel özelliklerimizi koruyarak ve üyelerimiz arasında dayanışma artırarak tüm renklerimizle bulunduğumuz bölgeyi kalkındırmaya çalışacağız. Vanlılar artık seçmen sayısı ile Esenyurt’ta ilk sırada yer almaktadır. Dilerim siyasi partiler bu gerçeği göz önünde bulundurur ve Vanlıları yok saymaya kalkışmaz’ diyerek net konuştu.


HÜSEYİN ERGİN: VAN GEÇLİK DERNEĞİ YÖNETİMİNİ KUTLUYORUM

Derneğin merkez açılış töreninde konuşan CHP Esenyurt ilçe başkanı Hüseyin Ergin, Esenyurt’ta yaşanan birlik ve beraberliğin her zaman bu tür dernek oluşumlarıyla devam edeceğini belirtti. Ergin, ayrıca ‘Yeni bir ilçede yeni oluşumlarla birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyoruz. Esenyurt Van Gençlik Derneği de bu oluşumlardan biridir. Dernek sorumluluğunu üstelenerek Esenyurtlular ve Vanlılar için adım atan yönetim kurulu üyelerini kutluyorum. Derneklerimize olan desteklerimizi sürdüreceğiz’ diyerek sözlerini tamamladı.

HAMİT ÖNCÜ: VAN GENÇLİK DERNEĞİ İLE GURUR DUYUYORUM

Açılışa katılan önemli isimlerden biri de AK Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Hamin Öncü’ydü. Öncü, Kıraç’ta öğretmenlik yaparken yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin bugün burada aktif görev üstlenmesi beni gururlandırdı derken, ‘Demek ki çok değerli ve güzel bir gençlik yetiştirmişiz. Her birini yakından tanıdığım öğrencilerimizin yer aldığı Van Gençlik Derneği Esenyurtumuza hayırlı olsun. Belediyeyi aldığımızda birlikte kentimiz için çok önemli projelere imza atacağız. Başta Hakan Aktaş olmak üzere tüm yönetimini tebrik ediyorum’ dedi.

SEYİTHAN İZSİZ: BİRLİĞİNİZİ BOZMAYA ÇALIŞANLARA İZİN VERMEYİN

Açılışa katılan İyi Parti Milletvekili Seyithan İzsiz, gençleri birlik ve beraberlikleri için tebrik ederken, ‘Gençlerle sürekli istişare halindeyim. Gençlik derneği yok bunu kurmak istiyoruz, şimdi derneğimizi kurduk sizde açılışına gelir misiniz? Bende hem kendilerini tebrik ettim, mutlaka aranızda olmak istiyorum dedim. Bu günde bu güzel derneğimizi açıyoruz. İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olacaktır. Bir yere gidildiğinde, bir hizmet isteneceğinde, bir görüş ifade edileceğinde sivil toplumun çok büyük önemi vardır. Bireysel olarak bir yere gidip bir şey isteyemezsiniz ama Genç Vanlılar olarak sivil toplum olarak başka derneklerle her yere gidip her şeyi talep edebilirsiniz. Bu çok önemlidir Vanlı gençlerimizin burada sivil toplum organizasyonlarında kendilerini ifade etmeleri oraya katılmaları önemlidir. İlçelerimize ve Vanlılara yapılacak bir hizmette her zaman en ön safta duracaklardır. Sakın aranıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara izin vermeyin. Tek yumruk olun, bir birinizin arkasında durun ve kalıcı olmaya gayret gösterin’ diyerek her daim gençlerin arkasında olduğunu belirtti. Damga

Kaynak: Damga