Haydar ERDİNLER - VanEkspres 

Tuşba ilçesi Kalecik Mahallesi Muhtarlığına aday olduğunu açıklayan Medikalcı Leyla Bağlık, ‘Kadın bakış açısıyla mahallemizi aydınlatalım, Mahallemize bir kadın eli değecek; hizmet gelecek, mevcut eksiklikleri de giderilecek,” dedi.

34 yıldır Kalecik mahallesinde ikamet ediyorum. Mahallemizin tüm sorunlarını biliyorum. Seçilmem durumunda bunların hepsini çözmek adına çaba harcayacağım.

KADIN VARSA EMEK VAR!

Sen ben yok biz varız anlayışıyla yola çıkan Kalecik Mahallesi Muhtar Adayı Leyla Bağlık, “Gözlemlerim sonucunda yapılan çalışmaların toplumun sadece bir kesimine yönelik olmasıdır. Özellikle kadınlarımızın gelişimini sosyalliğini sağlamak ve eksiklerine yönelik çalışmaların daha fazla yer olmasını sağlayıp kadınlarımızın ortak sesi olmaya geldim.  

Hızlı gelişen bu çağda kendi bölgemin sorumluluğunu üstlenebilecek azmin ve potansiyelin bende var olduğuna inanarak bu yola çıktım. Çalışmalarımda toplumun özellikle tüm kesimlerine yönelik projelerin yer aldığını ifade etmek isterim

Sorumlu olduğum bölgelerdeki eksiklikleri gidermek bu bölgelerin kullanmasını sağlamak daha kaliteli bir yaşam sürdürmek amacıyla canla başla çalışacağım

Siz değerli vatandaşlarımızın desteğiyle her şeyin üstesinden beraber geleceğimize yürekten inanıyorum ve sizlerin sesi olmaktan gurur duyarım” dedi.

KALECİK MAHALLE EKSİKLERİNİ ŞÖYLE ÖZETLİYOR

Gözlemlerimin doğrultusunda yapılması gerekenleri şu maddelerle ifade ettim

 *Mezarlık alanı ve etrafı

Gazeteci Nihat Özbey Muhtar adayı oldu ! Gazeteci Nihat Özbey Muhtar adayı oldu !

*Su ve kanalizasyon hatları

*Sokak lambaları

*TOKİ ve mahalle içi yol cadde aydınlatmaları

*Sokakların ve caddelerin asfaltı

* Dar sokakların genişletmesi 

*ATM sorunu

*Okullarda güvenlik sorunu

*Kadınlara destek

*Kadınlara özel spor salonu

*Semt pazarı

*Kadınlara kurs ve ücretsiz eğitim

*Öğrenciler için etüt merkezleri

 * Çocuklar için etkinlik yapabilecekleri merkezler yapılmalı

* Park alanların sayısı genişletilmeli

*Sokak hayvanları için barınaklar

*Geri dönüşüm projeleri yönelik kutular yerleşim yerlerin de yer almalı

*Yeşil alanların artırılmasına yönelik çalışmaları yapmak

LEYLA BAĞLIK KİMDİR?

Leyla Bağlık 1989 doğumludur. Kalecik mahallesinde dünyaya gelen bağlık, ilk orta ve lise eğitimini Van’da tamamladı. Anadolu üniversitesi sağlık işletmeciliği kurumu mezunu olan Bağlık halen aktif olarak medikal sağlık sektöründe çalışmaktadır.

Editör: Haber Merkezi