2024 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için hareketlilik devam ediyor. Van’da da ilçe aday adaylık süreçleri sürerken, Van Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı içinde ilk başvuru yapıldı. İnşaat Yüksek Mühendisi Faruk Görünüş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bugün Ak Parti Genel Merkezinde, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurumu gerçekleştirdim” ifadelerini kullandı.

İŞ İNSANI GÖRÜNÜŞ, ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

Meclis Başkanına silahlı saldırı Meclis Başkanına silahlı saldırı

İnşaat Yüksek Mühendisi Faruk Görünüş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Van kadim bir şehirdir. Tarih boyunca içerisinde birçok medeniyet barındırmış eşsiz bir yerdir. Cennetten bahçelerle süslenmiş bu şehre sevdalanmamak mümkün mü? Bu coğrafya nice bilim insanlarına ve nice ilim insanlarına ev sahipliği yapmıştır. Van Gölü’nün eşsiz güzelliğinde, Bahçesaray’dan Erciş’e, Başkale’den Çaldıran’a nice güzel insanlar yaşamıştır bu coğrafyada” ifadelerini kullandı.

“İDEAL ADAY OLDUĞUMU BURADAN BİR KEZ DAHA ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTİYORUM”

Görünüş, “Mesele kentin tüm sorunlarını bilen ve bu sorunların çözümünde yeterli bilgi, birikim ve teknik donanıma, sosyal ilişkilerde amasız ve fakatsız herkesin tam güvenini ve sevgisini kazanacak bir kişiliğe, kenti turizmden tarıma, ulaşımdan altyapıya, yapılaşmadan sanayileşmeye ve daha birçok konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın arzu ettiği seviyeye taşıyabilmek için elimden geleni yapmaya hazırım. Mesele kentin sorunlarının çözülmesi ve kentin gelecek 50 yılının bugünden planlanarak güvence altına alınması, sosyal belediyeciliğin omurgasını oluşturan teknik belediyeciliğin sağlam temellere dayandırılması, depremlerden kuraklığa, ulaşımdan altyapıya, tarımdan hayvancılığa, turizmden kaliteli istihdama kentin tüm sorunlarına vakıf olmak ve bu sorunları bilimsel, teknik ve toplumsal değerleri gözeterek çözmek için teknik donanım, bilgi birikim, cesaret ve yeteneğe sahip en ideal aday olduğumu buradan bir kez daha özellikle belirtmek istiyorum.” Dedi.

“SORUMLULUK PROJELERİNDE GÖREV ALDIM”

Görünüş, son olarak cümlelerini şöyle tamamladı: “Nasıl ki Türkiye cumhuriyetinin bir vatandaşı olmaktan gurur ve onur duyuyorsam, bir Kürt genci olmaktan da gurur ve onur duyuyorum. Ülkemi seviyor, ülkemin bölünmez bütünlüğünden, doğusundan batısına kardeşçe, huzurla, eşit, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaktan yana olduğumu bilmenizi istiyorum. 20 yıllık meslek hayatımda birçok altyapı, üst yapı, su, çevre düzenlemesi, peyzaj, yol, ulaşım, turizm, kültür, sanat, spor ve sosyal sorumluluk projelerinde görev aldım. Çalışma sürem boyunca şehrimin tüm sorunlarına vakıf olmakla beraber, çözüm noktasında başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve siz saygıdeğer hemşerilerimin desteğiyle Van’ı yaşam kalitesi yüksek bir yeşil kent yapmayı hedeflediğim için Bugün Ak Parti Genel Merkezinde, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı başvurumu gerçekleştirdim. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Rabbim bu yolda beni mahcup ettirmesin. Benden desteklerini esirgemeyen başta ailem, dostlarım, hemşerilerim ve tüm Van halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”