Van Valiliğine alınacak memurlar için Mülakat tarihi belli oldu!

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Van Valiliği’nde istihdam edilmek üzere; Avukat, Sosyal Çalışmacı, Büro Personeli, Programcı, Koruma Ve Güvenlik Görevlisi, Temizlik, Şoför pozisyonlarına toplam 49 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Van Valiliğinden yapılan açıklamaya göre İçişleri Bakanlığı bünyesinde Van Valiliğine alınacak memurların sözlü sınav tarihi ve yerleri açıklandı.

Van Valiliğine alınacak memurlar için Mülakat tarihi belli oldu!

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere toplam 3.546 adet personel alımı yapılacağı ilan edilmiş ve başvurular, 17-21 Haziran 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden elektronik ortamda alınmıştır.

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar;

sözlü sınav tarih/saat/yer bilgisini 25 Temmuz 2022 tarihinde e-Devlet üzerinden “İçişleri Bakanlığı/e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmetler” başlığı altında yer alan

“İçişleri Bakanlığı Aday Profil Bilgileri Düzenleme ve Sınav Başvuru” linki aracılığı ile açılan uygulamadaki “Başvurularım”

sekmesinden takip edebileceklerdir. Sınav ile ilgili bilgilendirmeler için adaylara ayrıca herhangi bir yazılı bildirim yapılmayacaktır. Adayların sözlü sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri yerde hazır bulunmaları ve onaylı kimlik belgelerinden (T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup, bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır. Bakanlığımız web sayfasında yayımlanan duyurular ile e-Devlet üzerinden “Başvurularım” sekmesinde durum bilgisinin takip edilmemesi nedeniyle oluşabilecek hak kayıplarından adayların kendileri sorumlu olacaktır. İlgili adaylara ilanen duyurulur.

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

e-Devlet Adresi: https://pysweb.e-icisleri.gov.tr/SinavBasvuruIslemleri/AdayProfil” Denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER