Van'daki bu traji komik durumu Çaldıran Ajans yazarı Oktay Candemir köşesine taşıdı, İşte o yazı...

“Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, iki ay önce İpekyolu İlçe Müdürü İsa Şipal’i Tuşba Milli Eğitim Müdürlüğüne, Tuşba Milli Eğitim Müdürü Bakır Bedevioğlu’nu ise İpekyolu İlçe Müdürlüğüne atayarak görev değişikliği yaptı.

İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Bedevioğlu yeni görevine derhal başladı ama Şipal, yeni görevini kabul etmeyerek Tuşba’ya gitmedi.

Uyarılar yapıldı, savunma istendi falan ama Şipal, nuh  dedi peygamber demedi. Önce giderim dedi, sonra raporlar aldı, günün sonunda gitmem deyince Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürsüz kaldı.

Şipal, yeni görev yerine gitmediği gibi  İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak çalışmalarını sürdürüyor. Yani anlayacağınız aynı koltukta iki müdür oturuyor ama Tuşba’da müdür yok.

Şipal, iktidar yanlısı olarak bilinen Eğitim Bir-Sen yöneticisi ve aynı zamanda AKP İl Başkanı Emre Güray ile olan hukukuna güveniyor, gitmiyor.

Aldığım bilgilere iki müdür her sabah işe geliyor, aynı makamda oturuyor, çay içiyor, ‘Hasbihal’ ediyorlar ve birlikte çalışıyorlar.

İşin acı tarafı tüm bu hadiseye vakıf olan İl Milli Eğitim Müdürlüğünün çaresizliği. Bir tane ilçe milli eğitim müdürüne söz geçiremiyorlar. Gitsen’de bir kalsan da bir diyerek topu kendilerinden uzak tutmaya çalışıyorlar.

İki karpuz bir koltuğa sığmaz ama aynı koltukta iki müdür sığabiliyormuş, bunu da yeni öğrenmiş olduk.

Diyarbakır'dan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret Diyarbakır'dan Van Büyükşehir Belediyesine Ziyaret

Aziz Nesin’in bir sözü ile bitirelim: Demek diploman yok... Öyleyse sana yüksek bir iş vereceğiz!

Tam’da üstadın sözünün karşılık bulduğu zamanlarda yaşıyoruz. Yazık! 

Editör: İshak Kara