Başkan İlhan, Van'ın her gün daha da kötüye giden ulaşım sorununa dikkat çekti
 

Van'daki Cezaevinden 30 yıl sonra tahliye oldu Van'daki Cezaevinden 30 yıl sonra tahliye oldu

Van'ın ulaşım sorunu başta olmak üzere diğer sorunlar hakkında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Van’da trafik keşmekeşinin her geçen gün büyüyerek arttığını vurguladı. Van’da son yıllarda şehir içi ulaşımda ciddi anlamda sorunların yaşandığını söyleyen Başkan İlhan, özellikle mesai başlangıcı ve mesai sonrası çok yoğun şekilde trafik problemiyle karşı karşıya kalındığını ifade etti.

Metro, tramvay gibi toplu taşıma seçeneklerinin ve alternatif yolların olmaması, çevreyolunun yapılmaması, yeterli sayıda dal çık olmayışı, otopark sorunu, bazı noktalardaki gereksiz trafik ışıklarının şehirdeki trafiğin çileye dönüşmesine sebep olduğunu belirten Başkan İlhan, trafik sorununun çözümü için acil olarak atılması gereken adımların atılması gerektiğini vurguladı.

“KAYYUM YÖNETİMİ İLİMİZİN HER ALANDA VE HER ANLAMDA HEBA OLMASINA SEBEP OLMUŞTUR”

Son yıllarda kentte trafiğin ciddi bir sorun haline dönüştüğünü söyleyen İlhan, “Özellikle mesai başlangıcı ve mesai sonrası çok yoğun şekilde trafik problemiyle karşı karşıya kalmaktayız. Metro, tramvay gibi toplu taşıma seçeneklerinin ve alternatif yolların olmayışı, çevreyolunun yapılmaması, yeterli sayıda dal çık olmayışı, otopark sorunu, bazı noktalarda ki gereksiz trafik ışıkları şehrimizdeki trafiğin çileye dönüşmesine sebep olmaktadır.Az bir yağmurda bile elektrik gitmesi trafik ışıklarının çalışmaması, ortaya çıkan altyapı sorunu, yollarda ki bozukluklar da yağışlı günlerde trafiğin çok daha sıkıntılı bir hal almasına sebep olmaktadır. Şu anda bile çileye dönüşen trafik kış aylarında daha da ciddi bir problem olarak karşımıza çıkacak ve kazalara da sebep olacaktır.

Trafikte yaşanan sıkıntılar zaman zaman tartışma ve kavgalara da sebep olmaktadır. Uzun yıllardır ilimizde belediyecilik hizmetlerinin yapılmayışı ilimiz trafiğinin her geçen gün daha da büyük bir çile olarak karşımıza çıkmasına sebep olmuştur. Van’da uzun yıllardır kayyum sistemiyle birlikte büyükşehir ve birçok ilçe belediye başkanı ve belediye meclislerinin olmayışı, atama usulüyle gelen ve belediyecilikle uzaktan yakından alakası olmayan kişilerin yönetiminde ilimizin her alanda ve her anlamda heba olmasına sebep olmuştur.

Hatta bir örnek vermek gerekirse Vali Murat Zorluoğlu Van’a raylı sistemi lüks olarak görmüştü ancak kendisi Trabzon’a Belediye Başkanı olunca hemen raylı sistem çalışmasını başlatmıştır. Oysaki Van’ın nüfusu Trabzon’un nüfusunun iki katıdır! Demek ki bazı hizmetler başka illere helalken Van’a haramdır. Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak yetkili mercilere trafik sorunun çözümü için acil olarak atılması gereken adımları atmaya davet ediyoruz” dedi.Bölge Gazetesi

Editör: Haber Merkezi