Van’da 2024 yılının ilk on gününde kolluk güçleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda, 24 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 677 düzensiz göçmen yakalandı.

SınırdaTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sınır gerisinde Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) ile yasa dışı göçe karşı mücadelede en üst düzeyde önlemlerin alındığı Van’da, göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik operasyon ve denetimler aralıksız sürüyor.

Kapıköy Sınır Kapısı'ndan geçen yıl 1,7 milyon yolcu geçişi oldu Kapıköy Sınır Kapısı'ndan geçen yıl 1,7 milyon yolcu geçişi oldu

677 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Van İl Emniyet Müdürlüğü ve Van İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan devriyeler ve kontrol noktalarındaki denetimler ile operasyonlar neticesinde yılbaşından bu yana (1-10 Ocak tarihleri arasında) toplam 677 düzensiz göçmen yakalandı. Emniyet ve Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bağlı geri gönderme merkezine teslim edilen düzensiz göçmenlerin sınır dışı işlemleri hemen başlatıldı.

24 Göçmen Kaçakçısı Yakalandı

Göçmen kaçakçılığı organizatörü şüphesiyle 24 kişi yakalanırken, bunlardan 11’itutuklandı, 3’ü hakkında adli kontrol kararı verildi, diğerlerinin adli işlemleri sürüyor. Göçmen kaçakçılığında kullanıldığı tespit edilen 9 araca da el konuldu.

Editör: İshak Kara