Diplomalı İşsizler Artmaya Başladı...

Bağımsız Sağlık-Sen, raporuna göre Türkiye'de üniversite mezun olup işsiz olan kişi sayısının 1 milyondan fazla olduğunu açıkladı.

Diplomalı İşsizler Artmaya Başladı...

VanHaber - Bağımsız Sağlık-Sen'in, TÜİK verilerini baz alarak hazırladığı rapora göre 4 işsiz kişiden 1'inin üniversite mezunu olduğunu belirtti. Sözcü'nün haberine göre Bağımsız Sağlık-Sen, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yayımladığı işsizlik verilerini baz alarak hazırladığı raporda, 2018 Kasım ayı itibarıyla Türkiye'deki işsiz sayısının 3 milyon 981 bin kişiye ulaşarak 4 milyon işsiz sınırına geldiğini hatırlattı. Türkiye'de son bir yılda 230 bin kişinin işsiz kaldığına dikkat çekilen raporda, aynı dönemde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısının da 706 bin kişi arttığı vurgulandı. Raporda 14-24 yaş grubundaki genç nüfustaki işsizlik oranının da 4.3 puan birden artarak yüzde 23.6'ya yükseldiğine dikkat çekildi.

ÜNİVERSİTE ÇÖZÜM DEĞİL  Türkiye'deki işsizlik sorununa ilişkin Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Mehmet Bayraktar, "Rakamlar da gösteriyor ki Türkiye'de her 4 işsizden 1'i üniversite mezunudur. Bu durum içler acısı bir tabloyu ortaya koymaktadır. Eğitimli gençlerimizin iş bulamamış olması geleceğimiz açısından vahim bir tablo" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER