Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da öğrenciler bugün karne heyecanı yaşıyor. Okullarda düzenlenen programlarla öğrencilere karneleri veriliyor.

Van'da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında eğitim gören 323 bin 242 öğrenci karnelerini alarak 16 günlük sömestri tatiline girdi

Van’da  bin 579 okulda ve 12 bin derslikte başlayan eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini bugün başlıyor.

İkinci dönem için ders zili, 5 Şubat Pazartesi günü çalacak.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyona yakın öğrenci, bugün karnelerini alarak 16 gün sürecek yarıyıl tatiline girdi.

Van’da yaklaşık 20 bin öğretmen ve 300 bini aşkın öğrenci bugün sömestir tatiline girdi.

ÖĞRENCİLERE GÜZEL HABER: BU TATİL ÖDEV YOK

Bakanlık, yarın başlayacak yarıyıl tatilinde test çözme, özet çıkarma gibi öğrenciyi tek bir alana yönlendiren ev ödevleri verilmeyeceğini bildirdi.

Ev ödevi yerine öğrencilerin sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesini isteyen bakanlık, ayrıca öğrencilerin yaşlarına uygun şekilde aileleriyle yapabilecekleri etkinliklerle kaliteli zaman geçirmelerine yönelik etkileşimli dijital rehber kitaplar hazırladı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Van’da da öğrenciler ve aileleri karne heyecanı yaşıyor. Okullarda sabah saatlerinden itibaren karne dağıtım töreni düzenlenirken, başarılı olan öğrencilere de takdir ve teşekkür belgesi veriliyor.

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ

Van’da bir araya gelen mezun öğrenciler dernek kurdu Van’da bir araya gelen mezun öğrenciler dernek kurdu

Yeni eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili, 22 Ocak Pazartesi başlayacak, 2 Şubat Cuma tamamlanacak.

İkinci dönem, 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 14 Haziran Cuma günü sona erecek. İkinci dönem ara tatili ise 8-12 Nisan arasında yapılacak.

2024-2025 eğitim öğretim yılı ise 9 Eylül'de başlayacak.

Kaynak: VANEKSPRES - HABER MERKEZİ