Özel eğitim nedir?

Özel eğitim çeşitli nedenlerden ötürü farklı bir eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş eğitim programları yöntemleri ve sürdürülebilir eğitimi ifade eder.

Özel eğitim nedir?

Özel eğitim çeşitli nedenlerden ötürü farklı bir eğitime ihtiyacı olan bireylerin eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş eğitim programları yöntemleri ve sürdürülebilir eğitimi ifade eder. Özel eğitime ihtiyacı olan birey çeşitli nedenlerden ötürü hem bireysel özellikleri hem de eğitim yetenekleri açısından yaşıtlarından beklenilen düzeyde anlamlı farklılıklar gösteren bireydir. Yetersizlik zedelenme ya da bazı sapmalar sonucunda insanlarda normal bir etkinliğin ya da yapının önlenmesi ve sınırlandırılması hali olarak ifade edilebilir.

Özel eğitim neyi öğretir?

Özel eğitim genel eğitimlerden içerik olarak farklıdır. Olağan çocukların kendiliğinden öğrendikleri bir takım olguları, Özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara yoğun ve sistematik bir şekilde öğretmek gerekmektedir. Ülkemizde özellikle özel eğitim alanında faaliyet yürüten Aydın Özel Eğitim Merkezi bu anlamda Aydın ilinde lider konumda yer almaktadır. Aydın Rehabilitasyon Merkezi bünyesinde son derece profesyonel bir ekip istihdam etmektedir. Bu sayede çocukların ve velilerin içleri rahat bir biçimde eğitim süreçlerini tamamlaması için var gücüyle çalışmaktadır. Aydın Özel Eğitim empati yeteneği yüksek ve öğrencilere yaklaşımı son derece başarılı olan bir eğitim kurumudur. Bu sayede ülkemizin ve Aydın ilimizin özel eğitim konusunda daha profesyonel bir hal alması ve gelişmesi için çaba sarf etmektedir. Aydın özel eğitim deyince ilk akla gelen kuruluşlardan biri özel 7 Eylül Aydın Özel Eğitim Merkezi'dir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER