Obezite gibi kilo sorunları olmayan ancak bölgesel olarak zayıflama yöntemleri ile yok olmayan yağlara sahip olan kişiler, var olan yağ dokusunun uzaklaştırılması için liposuction yaptırmaktadır. Halk arasında genellikle yağ aldırma olarak bilinen Liposuction, geçmişten günümüze en çok uygulanan estetik operasyonlardan biridir.

Liposuction Nedir?

Liposuction, bölgesel yağlanma problemlerine karşı dünya genelinde yaygın olarak yapılan bir estetiktir. Egzersiz ve diyete rağmen bölgesel yağlanmalardan şikayetçi olan kişiler, bu yöntem ile şikayetlerinden kurtulabilir. Karın, kalça ve basen gibi bölgeler, diyet ve egzersize rağmen vücuttan atılamayan yağ birikimlerinin en sık rastlandığı bölgelerdendir. Liposuction ile dirençli yağlardan kurtulmak mümkündür.

Liposuction Hangi Durumlarda Yapılır?

Liposuction, vücudun belirli bölgelerinde biriken bölgesel yağların cerrahi işlem ile alınmasıdır. Sürekli kilo alıp verme ve hamilelik gibi standart dışı durumlarda, uygulama sonucunun kalıcı olması beklenmemelidir. Hamilelik ve doğum sonrasında oluşan deri sarkmaları ve selülit gibi durumlar liposuction ile giderilebilecek bozukluklar değildir. Liposuction, selülit oluşumunu tamamen ortadan kaldırmasa da cilt yüzeyine yakın bölgelere uygulama yapılıyor olması, düz bir cilt görüntüsü elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

14 Yaşındaki Genç Kaşif TEKNOFEST’e davet edildi 14 Yaşındaki Genç Kaşif TEKNOFEST’e davet edildi

Bunların yanı sıra sürekli kilo alıp veren kişilerde oluşan sarkmalar, liposuction yöntemi ile giderilmemektedir. Bu tip vücuda sahip kişilerde liposuction yapılacaksa ek yöntemler olarak karın germe ve sarkık deri giderme operasyonları da yapılmalıdır.

Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

Sürekli olarak gelişen teknoloji ile liposuction işlemlerinin de çeşitliliği ve başarı yüzdesi artmaktadır. Bu yöntemler, bilinen en yaygın liposuction türü olan vakum yardımlı liposuction ile uygulanmaktadır;

  1. Vakum yardımlı liposuction,
  2. Ultrasonik liposuction,
  3. Güç yardımlı liposuction,
  4. Su yardımlı liposuction,
  5. Radyo frekans destekli liposuction.

Liposuction Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Ameliyat öncesinde hazırlık için hastaların bilmesi ve uygulaması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Hastanın kullandığı ilaçlar eksiksiz şekilde ilgili uzmana bildirilmelidir. Sağlık geçmişi ile ilgili detaylar doktora eksiksiz şekilde bildirilmelidir. Alkol ve sigara tüketimi ameliyattan 2 hafta önce durdurulmalıdır. İşlem öncesinde uzman tarafından önerilen beslenme programı harfiyen uygulanmalıdır.

Liposuction Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Ameliyat sonrasında mutlaka özel olarak üretilen korselerden kullanılmalıdır. Bu korseler alınan yağ dokusunun miktarına ve kişinin özelliklerine göre yaklaşık 4 ile 8 hafta arasında kullanılmaktadır. Morlukların ve ödemlerin görülmesi normal bir durumdur ve zaman içerişimde bu durum ortadan kalkmaktadır. Uygulamadan 3-4 hafta sonra normal egzersizler yapılabilmektedir.

Liposuction Kimler Olmalı?

Her cerrahi işlemde olduğu gibi bu işlemde de ilk olarak uzman bir doktora danışmak gerekir. Zayıflama yöntemi olmayan liposuction yalnızca bölgesel incelmeye ve vücut hatlarının daha düzgün hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bölgesel dirençli yağlanmalar dışında bir kilo probleminiz var ise ilk olarak kontrollü bir diyet ve spor programı uygulayarak fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekir.

Liposuction Fiyatları

Fazla yağlardan kurtulmak için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Tıpta yağ aldırma olarak bilinen liposuction fiyatları uygulanan yönteme ve uygulanacak bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Fiyatlar ile ilgili bilgi sahibi olabilmek için bir doktor ile konuşmanız gerekir.

Liposuction işleminin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi farklı şekillerde yapılmaktadır. İşlemin yapıldığı yönteme göre liposuction fiyatları değişiklik göstermektedir. İşlemin detaylarına göre fiyat belirlemek sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Bunun yanı sıra işlemi yaptırdığınız yere göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Doktordan doktora göre bile fiyatlar değişebilmektedir. Net bir liposuction fiyatları için işlemi yaptıracağınız doktor ile detaylı görüşme yapmanız ve işleminizi kararlaştırarak fiyat almanız gerekir.

https://www.ekremkeskin.com/liposuction/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Editör: İshak Kara