Van Çaldıran, Özalp, Saray, Erciş ve Muradiye kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamarda etkili olan kar yağışından dolayı okulların tatil edildiği bildirildi.

İşte açıklamalar;

Çaldıran 

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle ilçemiz kırsal mahallelerinde ve taşıma kapsamında öğrenciler için 7 Şubat 2024 günü eğitim öğretime (1) gün süreyla ara verilmiştir. 

Muradiye Kaymakamlığı; 

İlçemizde devam eden yoğun tipi ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle;   7 Şubat 2024 Çarşamba günü Köy okulları ve taşımalı eğitim kapsamındaki tüm okullarımızda eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Van Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanları Van Hayvan Pazarı’nı ziyaret etti

Özalp Kaymakamlığı;

İlçemizde devam yoğun kar yağışı , tipi ve buzlanma nedeniyle; 7 Şubat 2024 Çarşamba günü Kırsal kesimde bulunan okullarımız (köy okulları) ile taşıma kapsamındaki öğrenciler için eğitim-öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Saray Kaymakamlığı;

İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle tüm okullarımızda eğitime 1 gün süre ile ara verilmiştir.

Erciş Kaymakamlığı;

İlçemizde devam eden yoğun kar yağışı ve meydana gelebilecek buzlanma olayları nedeniyle 07.02.2024 çarşamba günü itibariyle tüm köy okullarımız ve taşıma kapsamında eğitim gören öğrencilerimiz için eğitim ve öğretime bir günlüğüne ara verilmiştir.

Editör: İshak Kara