Şemdinli ve Yüksekova’da gerçekleştirilen kitlesel seçim bürosu açılışlarının ardından Esendere’ye geçen DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, burada da seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Partililer ve Esendere halkının katılımıyla gerçekleştirilen açılışta konuşan DEM Parti Esendere Belediyesi Eş Başkan adayı Gülistan Akarsu, yerel seçimlerde Esenderelilerin kendilerini destekleyeceklerinden emin olduklarını dile getirerek, ‘’Esendere halkına seçimden sonra burada bayram havası yaşatacığımıza söz veriyoruz’’ dedi. Diğer eş başkan adayı Fatih Safalı’da, "Esendere halkının iradesine kimse müdahale edemeyecek, Esendere eskiden olduğu gibi yine dik duracaktır’’ dedi. 

PONZİ BENZETMESİ

KEGEV’den VanEkspres Yazarı İmret'e Ödül KEGEV’den VanEkspres Yazarı İmret'e Ödül

Eş başkan adaylarının ardından konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan ise daha önce kendilerinin kazandığı Esendere Belediyesi’ne kayyum atandığını sonraki seçimlerde ise ’başka illerden hatta yurt dışından seçmen getirilerek' seçimin kendilerine kaybettirildiğini ifade ederek, "Geçen sefere hile hurda ile kazandılar. Bu seçimde Esendere’yi kazanacağımıza inancım tam. Bunlar namaz kılıyoruz, dua ediyoruz diyorlar ama vallahi öyle değiller. Buna inanın bunların yaptığı hırsızlığı dünyada kimse yapamıyor. Dünya’da dolandırıcıkları ile nam salmış Ponzi (Charles Ponzi) bile bunlar kadar bu işi bilmiyor’’ dedi. 

"ÖDENEN BEDELLERE LAYIK OLACAĞIZ’’

"Bu halk çok bedel verdi onlar için ne yaparsak azdır, cezaevlerindeki arkadaşlarımıza, sürgünde olup gözü kulağı burada olan halkımıza layık olacağız’’ diyen Bakırhan birlikteliğe vurgu yaptı ve şöyle devam etti, "Sistem bazı rantçıları da yanına almış biz de Kürdüz diyor. Bunlar Kürt değildir. Halkı için mücadele eden, halkı için bedel ödeyen bugün burada olanlar başı dik olanlar Kürt'tür. Rant için, ihale için, para pul için sistemin yanında duran, bizim karşımızda bize karşı iş yapanlar Kürt değildir. Bunun için adaylarımıza sahip çıkmanızı istiyoruz. Hakkari önceki seçimlerin de üstüne koyarak bu seçimde de gücünü gösterecektir.’’

Editör: İshak Kara