Kar yağışının bu gece saatlerinden itibaren rüzgarın etkisiyle beraber Van il genelinde etkili olması beklenirken Valilik vatandaşların tedbir almaları konusunda uyardı.

Kar yağışı Van ve İlçelerinde hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Van'da cinsel saldırı davası bugün görülecek Van'da cinsel saldırı davası bugün görülecek

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, “ Bugün (Salı) akşam saatlerinden sonra Van il genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışının etkisine girmesi beklenmektedir. Yağışların gece yarısından itibaren sıcaklıkların düşmesi ile birlikte kar şeklinde devam edeceği tahmin edilmektedir.   Söz konusu kar yağışlarının İl genelinde yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren etkisini artırması ve yüksek kesimlerde kuvvetli kar yağışları şeklinde görülmesi tahmin edilmektedir. Yağışlı sistemin yarın (Çarşamba) akşam saatlerinden sonra il genelinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Kar yağışları sırasında yükseklerde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi hadisesine bağlı olarak görüş mesafesinde azalma, çığ tehlikesi, bölgenin yüksek rakımlı karayolu geçitlerinde (Karabet, Kurubaş, Güzeldere, Tendürek) ulaşımda akşama, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur” denildi.

Editör: İshak Kara