Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında yapılan konuşmada dernek başkanı Yaşar Müncester, kadınların dernekte eşit temsiliyet hakkına vurgu yaptı.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 165147

Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bir etkinlik düzenledi. Etkinliğe Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yaşar Müncester ve eşi Nermin Müncester, Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın eşi Ümran Uysal, Kadın Komisyon Başkanı Tuğba Kareyel, Sanat Komisyonu başkanımız sanatçımız Ali Gündüz ve çok sayıda kadın katılım sağladı.

Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden Kadınlar Günü Etkinliği

“KADINLARIMIZIN EŞİT TEMSİLİYETİ ÖNEMLİ"

Burada bir açıklama yapan Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yaşar Müncester, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak, dernek yönetiminde kadınların eşit temsil edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca, gündemden düşürülen İstanbul Sözleşmesi'nin yeniden ülke gündemine alınması gerektiğini belirten Müncester, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi. Müncester, yaptığı konuşmada, dünyanın birçok yerinde kadınların özgürlük mücadelesi verdiğini, ancak Türkiye'de Cumhuriyet sayesinde kadınların özgürce yaşamlarına devam ettiğini ifade etti. Bu nedenle, kadınların cumhuriyetin değerlerine sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Müncester, konuşmasını katılımcılara iyi eğlenceler dileyerek tamamladı.

Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nden Kadınlar Günü Etkinliği

Van’da şüpheli kadın ölümü: Cesedi evde bulundu Van’da şüpheli kadın ölümü: Cesedi evde bulundu

“KADINLAR HER ALANDA BÜYÜK BAŞARILAR ELDE EDİYOR”

Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Kadın Komisyon Başkanı Tuğba Kareyel ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla dernek tarafından düzenlenen etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu. Kareyel, konuşmasında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kadınının toplumsal hayatta hak ettiği yeri alması için önemli adımlar attığını belirterek, kadınların toplum içinde söz sahibi olmalarının önemine vurgu yaptı.

Kadına verilen hakların, Cumhuriyetimizin önemli kazanımlarından biri olduğunu ifade eden Kareyel, kadınların toplumun her alanında başarılar elde ettiğini ve hak ettikleri kimliğe kavuştuklarını dile getirdi.

“KADINLAR HER ALANDA AKTİF”

Ayrıca, Türkiye'de kadınların seçme ve seçilme hakkına erken kavuştuklarını belirten Kareyel, bu hakların Türk kadınının özgürlük mücadelesinde öncü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olan minnet borcunu gösterdiğini vurguladı. Kadınların, ülkemizin ilerlemesinde ve gelişmesinde her zaman önemli bir rol oynadığını ifade eden Kareyel, kadınların eğitimden siyasete, sanattan ekonomiye kadar her alanda aktif olarak yer almalarının toplum için büyük bir kazanım olduğunu söyledi.

Kareyel'in konuşmasında, Antalya Vanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiği çalışmalara da vurgu yapıldı. Derneğin, çeşitli komisyonlar aracılığıyla yapılan iş ve yardımlarla Antalya'da yaşayan hemşehrilerine destek olduğu belirtildi. Kareyel, bu desteklerde bulunan dernek yöneticilerine ve sponsorlarına teşekkürlerini iletti.

Etkinlik halayların ardından sona erdi.

Editör: İshak Kara