Kuvvetli sağanak ve kar yağışının, Van, Hakkari, Bitlis, Ardahan, Erzurum, Ağrı, Muş, Siirt, Kars, Malatya, Tunceli, Şırnak, Erzincan, Adıyaman, Urfa, yarın sabahtan itibaren etkili olması bekleniyor. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi’nden yapılan açıklamada, “26 Ocak 2024 Cuma günü sabah saatlerinden itibaren Antep çevreleri, Osmaniye'nin doğusunun yüksekleri, Şanlıurfa'nın ve Mardin'in kuzeyi ile Diyarbakır'ın ve Adıyaman'ın kuzey ve batısının yüksekleri kuvvetli karla karışık yağmur ve kar yağışı (10-20 cm. kar örtüsü), Urfa ve Mardin'in güneyi, Diyarbakır ve Adıyaman'ın güney ve doğusu, Kilis ve Batman çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak yağış bekleniyor” denildi. 

Van'da Hafriyattan İnsan Cesedi Çıktı! Van'da Hafriyattan İnsan Cesedi Çıktı!

16 KENT İÇİN YOĞUN KAR UYARISI

 16 il için de uyarıda bulunan meteoroloji açıklaması şöyle: “26 Ocak 2024 Cuma günü öğle saatlerinden itibaren Hakkari çevreleri ve Şırnak’ın doğusunda yoğun kar (20 cm. üzeri kar örtüsü), Erzincan'ın, Tunceli'nin ve Malatya'nın doğusu, Bayburt, Erzurum, Elazığ, Bingöl, Kars, Ardahan, Ağrı, Bitlis, Muş, Siirt ve Van çevrelerinde kuvvetli kar yağışı (10-20 cm. kar örtüsü) bekleniyor. Kuvvetli ve yoğun kar yağışlarının Cumartesi akşam saatlerine kadar etkili olacağı tahmin ediliyor. Ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don olayı ile kar örtüsü bulunan dağlık kesimlerde ve dik yamaçlarda çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Editör: İshak Kara