Her IBAN işlemine 90 bin TL ceza geliyor! Her IBAN işlemine 90 bin TL ceza geliyor!

İletişim Bakanı Fahrettin Altun, MIT ve polisin 33 siyonist casusu yakaladığı operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, MİT ve polisin, "İsrail İstihbarat Servisinin ülkede ikamet eden yabancı uyruklu şahıslara yönelik" ortak operasyonunda 33 kişinin yakalandığını açıkladı.

Casusların, Filistinlilere ve ailelerine yönelik eylem için temin edildiği bildirildi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, işgalci siyonist rejimin, "aralarında Türkiye'nin de bulunduğu, Filistin dışında yaşayan HAMAS üyelerine yönelik suikast planlarının olduğu" yönündeki haberlere ilişkin 6 Aralık 2023'te yaptığı değerlendirmeleri aktardı.

Altun, şunları aktardı:

"Bunlar demek ki Türkiye'yi tanımıyorlar. Türkleri tanımıyorlar. Bizi tanımıyorlar. Böyle bir yanlışa tevessül etmeleri halinde şunu bilmeleri gerekir ki bunun bedelini, bunun faturasını çok ama çok ağır öderler.

Türkiye'de böyle bir adımı atmaya eğer cüret ederlerse bunun bedelini, bir daha bellerini doğrultamayacak surette, ödemeye mahkum olurlar. Böyle bir işe kalkışanlar bunun sonuçlarının son derece ciddi olabileceğini unutmamalıdır.

Türkiye’nin hem istihbarat hem güvenlik alanında aldığı mesafeyi dünyada bilmeyen yoktur. Ayrıca biz dün kurulmuş bir devlet değiliz. Bunu da kimsenin aklından çıkartmaması gerekir."