VanEkspres Köşe yazarı Haydar Erdinler dünki yazısında 'Hoca Bu Takım Neden Oynamıyor' sorusuna yöneltti cevap gecikmedi. 

Vanspor Teknik Direktörü Ümit Bozkurt’un yaptığı yazılı açıklamada, “Bay haftası sürecinde teknik heyet ve takımımızla yapmış olduğumuz istişareler neticesinde 8 haftalık periyodun her maçına ayrı ayrı ve büyük bir titizlikle hazırlanmaya karar verdik.

Mac hazırlıkları hafta boyunca yapılıp bu hazırlıklar: oyun planları, fiziksel durum ve mental olarak güçlü bir hazırlık olarak gerçekleştirilir.

Van Büyükşehir Belediyesi’nden Vanspor taraftarını kızdıran paylaşım! Van Büyükşehir Belediyesi’nden Vanspor taraftarını kızdıran paylaşım!

DESTEK ÇAĞRISI SONUÇ VERMEDİ

Bu periyottaki ilk maçımız olan Yeni Mersin İdman yurdu maçına oyun planı ve fiziklsel olarak çok net hazırlıkla birlikte oyuncularımızın destek çağrısının sonuç vermemesine rağmen, futbolcularımız kendilerini takım için maça çok iyi hazırladılar.

Maç öncesi bugüne kadar Vanspor’a ciddi katkıları bulunan ve şehirde güven duyulan kişilerin soyunma odasına destek amaçlı girme isteklerine, takıma mental destek olacağına inanarak teknik sorumlu olarak onay verdim.

HAVA ŞARTLARI KÖTÜYDÜ HAZIRLANAMADIK!

Bu güven ve birlikteliği arkasına alan takımımızda maçı net bir skorla kazanmasını bildi. Son periyodun 2. Maçı Karacabey Belediyespor maçı, hazırlığımız maalesef kötü hava şartlarından dolayı antrenman sahamızı sadece bir antrenmanda kullanabildik. Ve maç için gerekli olan oyun planı çalışmamızı tam olarak gerçekleştiremedik.

BERABERLİK HAYAL KIRIKLIĞI VE MENTAL YORGUNLUKTAN

Bununla birlikte soyunma odasında takıma verilen net sözlerin hafta boyunca gerçekleştirilmemiş olmasına zaten zor süreçlerden geçen takımızda bir kez daha güven kaybı yaşanmasına ve neticesinde de hayal kırıklığı ve mental yorgunluğa yol açmış, açıkçası benide takımın bu duruma düşürülmesi hem çaresiz bırakmış hem de çok üzmüştür.

Maalesef böylesine değerli bir maç öncesi yaşanan bu olaylar haliyle maça tam hazırlık yapılmasına engel olmuş ve neticede iki puan kaybına yol açmıştır. Bununla birlikte maça çok iyi hazırlanıp ciddi bir mücadele sergileyen Karacabey Belediye Spor’u tebrik ediyorum” dedi.

418934472 961021575588602 7814940298367011252 N

ÜMiT BOZKURT - VANSPOR FK TEKNIK DIREKTORU

Editör: İshak Kara