Şampiyonluk mücadelesi veren bir takımın saha içindeki pressiz, orta saha oyunu oynamadan ve kanatsız gelgit vuruşları ile galibiyet elde etme şansı olmadığı gibi şampiyon da yapamaz.

90 dakika boyunca topu yere indirilerek esnek hareketlerle isabetli şutlar yapan oldu mu? Bir iki istisna dışında ben mi görmedim?

Zaman zaman Vanspor oyuncularının o esnek oyununu izledik, pres yaparak kazanılan toplar ve isabetli paylaşan paslar, taktik ve disiplinli oyunla birlikte uzaktan sert şutlarla atılan goller neticesinde aldığımız puanları çok iyi biliyoruz.

Peki, bugün oynanan oyunda bunları gören oldu mu? Neden?

Ayaklarına gelen her topa benden uzaklaşsın da nereye gittiğini önemsemeyen gel-git, dam-dum vuruşlar haricinde oyun mu gördük?

Yoksa hafta içi amatörce kamuoyuna duyurulan iki üç maçın ödenmeyen teşvik primlerinin sonucumu bu?

Herkesin kafasında önceden oluşturulan bu soru işareti, profesyonel oyunculara yakışmayan ve başta Van'ı Vansporu küçük düşürecek amatörce bir hamle neticesinde doğan bu sonuca, kocaman bir soru işareti bırakmadılar mı?

Eline geçen bu önemli fırsatı değerlendirilerek şampiyonluk yolunda avantaj sağlayıp şampiyon yapacağınız 2. Lig'in en gözde ve en çok taraftarı olan bu takımı şampiyon yapsanız transferler dönemlerinde alacağınız ücret talep edilen teşvik primlerin kaç katı olacağıyla ilgili hesapları hiç mi yapmadınız?

Vanspor maçının galibiyet primi İzsiz ve Temel’den Vanspor maçının galibiyet primi İzsiz ve Temel’den

Kısacası yazılacak çok detaylar var ve profesyonel oyuncu olmanın kriterleri vardır ve ne yazık ki oyuncularımız bunu kanıtlayacak kadar profesyonel olmadıklarını düşünüyorum.

Ayrıca başka alacaklarının olup olmadığını bilmiyorum ama iddia edilen primler bir alacak değil gönüllü teşvik primi olduğunu biliyorum.

Nurullah’ın şık golü ise sadece kendi başarısıdır, maçın uzatma dakikaların son saniyelerinde 90+5'de çok zor bir pozisyonda şık bir hareket ile şık bir gol atarak takımın yüzünü aklandırmaya teselli niteliğinde olsa bile, kimse beraberliğe sevinmesin, fark yemekten kurtulduk.

Galibiyet rakip takımın annelerinin ak sütü kadar helal haklarıydı son saniyelerde yedikleri talihsiz gol ile berabere biten bir maç oldu ve rakip Karacabey belediyespor takımı oyun boyunca galip oldukları halde futbolu çirkinleştirecek bir oyun sergilemeden oynadılar, onları bu konuda ayrıca tebrik ediyorum.

Ruhlarını kaybeden Vansporı oyuncular demiyorum bu ruh ve inançla şampiyonluğa gidemezler. Miraç dışında oyuncu mu vardı sahada, hani kolektif paslar yerden isabetli paslar uzaktan şutlar hiç biri yoktu.

Lider Erokspor ile aramızda dört puan değil beş puan var kimse kendisini kandırmasın çünkü geçen sene averajdan kaybettiğimizi unutmayalım.

Bakın 63 puanla aynı puana sahip olan Bucaspor ikinci sıraya yerleşti ve Vanspor Üçüncü sıraya geriledi, bizde averaj yok bu nedenle üçüncü sıraya düştüğümüzü ve sezonun son oyununda gerek lider Erokspor olsun, gerek Bucaspor veya bizi 56 puanla takip eden 1471 Trabzonspor olsun eşit puana kalmamız durumda maalesef averaj nedeniyle ligi atlatamayız, bu ince hesabı görmezden gelemeyiz.

Sonuç olarak gördüğümüz gerçekleri yazacağız hatırlatacağız ve emek veren bunca insanlar ve Türkiye’nin her yerinde taraftarı olan büyük bir futbol Kulübünden bahsediyoruz, her şey bitmiş değil bu takım silkelenerek kendine gelmeli eksiklerini görüp tamamlamaları ve kalan haftalarda doğabilecek fırsatları beklemeleri gerekmektedir.

Son olarak merak ettiğim bir konu var Ümit Bozkurt hoca takımın oynadığı oyunlarının kayıtlarını alıp takıma seyrettirerek yanlış ve eksikliklerini gösteriyor mu acaba?

Editör: İshak Kara