Van, Hakkari, Bitlis ve Muş illerini kapsayan iş dünyası derneklerini çatısı altında barındıran DOĞUSİFED 4.'nci Genel Kurulu'da yeniden başkan seçilen Müslüm Erbay seçimlerin ardından teşekkür mesaj yayınladı:

Değerli Dostlar, Sayın Dernek Başkanlarımız;

Eskişehir’de yetişen endemik bitkiler Eskişehir’de yetişen endemik bitkiler

Siz saygıdeğer DOĞUSİFED delegelerimizin katılımı ile 10. yaşımıza yakışır bir şekilde gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyetin İkinci Yüzyılında Ana Rota Eğitim; “Yeni Dönem, Yeni Ufuklar…” teması ile gerçekleştirdiğimiz 4. Olağan Genel Kurulumuzda şahsıma yeniden göstermiş olduğunuz teveccüh ve güven için şükranlarımı sunuyorum.

DOĞUSİFED olarak Dünyada baş döndürücü gelişmeler yaşanırken bizler, Kamu yararına; insanlık adına yaşanan gelişmelere seyirci kalamazdık. Bu misyonla, yönetim organlarımız, derneklerimiz ve üyelerimizin desteğinde sivil toplum alanında yapılması gerekenin en iyisini yapmaya çalıştık.

Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına girdiğimiz bu dönemde de, zamanın ruhunu yakalama adına evrensel değerleri baz alarak; Doğu - Batı arasındaki ticari köprülerin kurulması temelinde güçlü ekonomi ve yüksek refah için durmaksızın çalışacağız.

Yaşadığımız bölgenin zor şartlarına rağmen, yeni dönemde de aynı kararlılık ve inançla, ilkesel duruşumuzu, sivil toplum kimliğimizi, tüm kesimlere eşit mesafede durma çabamızı muhafaza ederek, Ortak Akıl ve Uzlaşı Kültürü temelinde, evrensel değerler çerçevesinde, Güçlü Demokrasi, Güçlü Ekonomi ve Güçlü Toplum ilkesi ile aydınlık bir geleceğe hep birlikte ulaşacağımıza inanıyorum...

Yolumuza geçmişten aldığımız değerlerimizin mirasçıları olarak bizden sonraki kuşağa daha güçlü bir DOĞUSİFED bırakacağız.

 Siz değerli dostlarıma ve yönetim kurulu üyelerimize başarılı bir dönem diliyorum.

Editör: İshak Kara