Sokağa Çıkma Yasağında Van Sokakları

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele amacıyla dün gece saat 20.00'den itibaren uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Van'da caddeler, sokaklar ve meydanlar boş kaldı.

VanHaber - Kısıtlamanın başlamasıyla birlikte günde binlerce aracın geçtiği Cumhuriyet Caddesi sessizliğe büründü. O anlar VanEkspres.com tarafından görüntülendi.

Polis ekiplerinin cadde ve sokaklarında denetimler gerçekleştirdiği kentte kısıtlamaya uymayan bazı vatandaşlara para cezası uygulandı.

Mehmet Emin Bilmez'den Van Halkına Teşekkür

Türkiye'de dün başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında alınan tedbirleri ve yol kontrol noktalarını inceleyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kurallara uyan Van halkına teşekkür etti.

Türkiye'de dün başlayan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında alınan tedbirleri ve yol kontrol noktalarını inceleyen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kurallara uyan Van halkına teşekkür etti.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kısıtlamalarda alınan tedbirler ve yol kontrol noktalarında incelemelerde bulundu. Görev yapan güvenlik güçlerine kolaylıklar dileyen Vali Bilmez, kısıtlamalara uyan vatandaşlara da teşekkür etti. Vali Bilmez öğlen saatlerinde beraberinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yüksel Yiğit ve İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ile birlikte Gevaş İlçesi Balaban Jandarma Uygulama Noktasına gitti. Burada Gevaş Kaymakamı Hamit Genç tarafından karşılanan Vali Bilmez ve beraberindekiler, görevli personelle bir süre sohbet ederek uygulama noktasının işleyişi hakkında bilgi aldı. Buradaki ziyaretinin ardından Vali Bilmez ve beraberindekiler Edremit Polis Uygulama Noktası, Kurubaş Polis Uygulama Noktası, Erçek Jandarma Uygulama Noktası, Özalp Yolu Polis Uygulama Noktası ve Erciş Yolu Polis Uygulama Noktalarını da ziyaret ederek yapılan uygulamayı yerinde denetledi.

Görev başında bulunan jandarma ve emniyet personelinin titizlikle çalıştığını ifade eden Vali Bilmez, “Bunu yanında asıl güzel olan vatandaşların kısıtlamalara ciddi oranda uyması. Van genelinde vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamalarına ve yasaklara uyduğunu gördük. Bu bizi sevindirdi. Bundan dolayı Van halkına teşekkür ediyorum. Pandemi ile ilgili tedbirlere devam edeceğiz. İnşallah hep birlikte bu salgından kurtulacağız. Sağlık çalışanlarımızın yükünü azaltmalıyız. Bunun için fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımıza da Van halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2020, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER