banner97

Türkiye'nin en soğuk yerinde kayak keyfi!

Van Kış Güzeli Termal Kayak Merkezi Türkiye’nin en soğuk ilçesi unvanına sahip Çaldıran ilçesinden içimizi ısıtan görüntülere sahne oluyor.

Türkiye'nin en soğuk yerinde kayak keyfi!

VanHaber - Çaldıran termal kayak merkezi renkli bir sezon geçiriyor. Tesise gelenler, kayak ve snowboard yaptı. Kayak bilmeyeler ise çocuklarıyla birlikte kızaklarla kaydı.

Çaldıran Belediyesi, Van’da yerel ve ulusal temsilcilerini termal kayak merkezinde ağırladı.

Çaldıran Belediyesi tarafından kurulan termal kayak merkezi, kasım ayından beri kayak severleri ağırlıyor. Doğal kristal karın ve rahat kayağın yapıldığı termal kayak merkezi, çevre il ve ilçelerden gelen kayak severlerin eğlenceli ve hoşça zaman geçirdikleri bir yer haline geldi. Kış mevsiminde her yaştan ve her kesimden kayak severleri ağırlayan kayak merkezi, gazetecileri ağırladı.

Merkezde gönüllerince kayak yapan gazetecilere, kayağın ardından köfte ekmek ikram edildi. Merkezde gazetecilerle birlikte kayak yapan Belediye Başkanı Şefik Ensari merkezdeki karın kristal kar olduğunu ifade ederek, , bu karın 4-5 ay boyunca erimediğini söyledi. 

Mevcut merkezi termal kayak merkezine dönüştüreceklerini belirten Ensari, “Kayak yapan vatandaşlarımız hemen aşağısında termale girme fırsatı yakalayabilecektir. Çaldıran ilçemizin soğuk olması bizim için bir avantajdır. Çünkü birçok kayak merkezinde neredeyse kar bitti. Bizler dezavantajları, avantaja dönüştürmek için çalışıyoruz. Burayı uluslararası kayak merkezine dönüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.

“Son Bir Ay”

Şu an karda bir erime oluşmadığını ve sezonun bir ay daha devam edeceğini dile getiren Ensari, “Kayak merkezimizin pistini uzatarak 9 kilometreye çıkarabileceğiz. Aynı zamanda burada konaklanabilecek otel alanları olacaktır. Kış, termal ve sağlık turizmi konseptlerini bir araya getireceğiz. Bunları bir araya getirdiğimizde dünyada bir ilk olacaktır. Sezonumuz mart ortalarına kadar devam edecektir. Bu yüzden herkesi merkezimize bekliyoruz” diye konuştu.

Gazetecilerin yanı sıra, merkeze gelen AFAD İl Müdürü Ali İhsan Körpeş ve ekibi de kayak yaparak, karın tadını çıkardı.Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2021, 01:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER