Van’da Ekmekte Gramaj Hilesi

Ekmekte gramaj hilesi! 210 gram yerine 170 gram satıyorlar

Van’da Ekmekte Gramaj Hilesi

VANEKSPRES HABER MERKEZİ - VAN

Geçen ay Fırıncıların zam talebi üzerine Van'da, 1 lira 80 kuruştan satılan 210 gram ekmeğin fiyatı 2,50 TL olarak belirlendi.

Son zamanlarda ekonominin yarattığı olumsuzluk vatandaşların cebine yansıdı. Olumsuz ekonomik koşullardan nasibini alan ekmek üreticileri çareyi vatandaşın cebindeki paraya göz dikerek buldu.

Bir vatandaşın aldığı ekmeği yol üstü manavda tartması sonucu 210 gram olması gereken ekmek 170 gram çıkınca sosyal medya sayfasında tepki gösterdi.

Belediye ekiplerinin denetimsizliği sonucu 210 gram olması gereken ekmek 170 gram olarak üretildiği tüketiciye sunulduğu ortaya çıktı.

Fatma Arslan adındaki yurttaş, “Dün akşam A101 yol üzerinde olduğu için ekmek aldım. Ekmekler bana çok küçük geldi. Manavda tarttık gramajı 170 Gr geldi. Hem ekmeğin fiyatı arttı hemde gramajı düşürüldü de benim mi haberim yok. Anlamadım’ diyerek sosyal medya hesaplarında paylaştı ve kısa sürede çok sayıda yüzlerce etkileşim aldı.

Belediye ekipleri nereleri denetliyor nasıl denetliyor konusu tartışılan diğer bir konu oldu.Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2022, 00:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER