Haddinizi Bilin!!!

Ey Zonguldak medyası oturduğunuz yerden erkeklik yapıp bir kenti eroinci, terörist diye yaftalıyorsunuz. Sözde Zonguldak Sporun büyüklüğünü köşe yazınızda kaleme alıp bizi ezmeye çalışıyorsunuz. Haddinizi bilin. Biz sizin büyüklüğünüzü çok iyi biliyoruz. Büyük dediğiniz takımın antrenman sahası yok. Her gün 50 km Devrek' e antrenmana gidip geliyor. Ve dahası...

Bakın bu yazıyı kaleme alarak Feyat Kıyak' ı değil Van kentini, Vanspor camiasını ve Vanspor kulübü başkanının tüzel kişiliğini koruyarak sizlere sesleniyorum. Haddinizi bilin!!! Cevdet denilen spor yazarı yazmış olduğun yazı ve üslup senin seviyenin dışa vurumudur. Bu kent ve camia büyüktür, altında ezilirsiniz!!!

Hafta sonu oynanan Vanspor Zonguldak Kömür Spor karşılaşmasına maç sonu yaşandığı söylenen olaylar gölge düşürmüştür. Özellikle daha rakip takım staddan ayrılmamışken yapılan haberler, yazılan köşe yazıları açıkçası futbol camiasını üzmüştür.

Daha ilk dakikalardan top oynamaya gelmediğini gösteren bir rakip vardı sahada. Zaman geçirmek adına her takım oyuncusu süreyi istediği gibi kullanmakta haklıdır. Ama maçın 5. dakikasından itibaren oyunu soğutmaya çalışmak amacınızı ortaya koyar gibiydi.

Aklımızla, futbol camiasının aklıyla dalga geçmeyin!!!

Her ne kadar tasvip etmesek de  istenmeyen olaylar saha içerisinde gerçekleşebilir. Ama olayları elinizde her hangi bir kayıt ve kanıt olmadan kafanıza göre anlatmanız hem futbol hem de ahlak etiğine aykırı değil midir? Sahada elde edemediğiniz üstünlüğü saha dışı olayları çarpıtarak mı elde etmeyi düşünüyorsunuz? Bunu yaparken Doğu, Batı kavramlarını kullanmak hoşunuza mı gidiyor? İnsanları aşağılamak ve bunun üzerinden yazınızı köşenize taşıyarak prim elde etmeyi mi düşündünüz?

Size Soruyorum???

Teknoloji çağında, herkesin elinde kameralı cihazlar varken, yaşanan olayları kayda alacak kimse yok muydu? Görüntülere yansıyan kamera kaydında ortada herhangi bir darp olayı gördünüz mü? Her hangi bir yaralanmaya sebebiyet verecek bir alet gördünüz mü? Gazeteci kimliğinizden dolayı sadece duyduklarınızı değil de teyit ettiğiniz haberler paylaşmanız daha doğru olmaz mıydı? Azda olsa yansıyan görüntülerden bir kişinin ateşli silah taşıdığını anlayacak kapasitenizin olduğunu düşünüyorum. Bunu fark edemediniz mi yoksa etmek mi istemediniz? Oturduğunuz yerden olayları sanki şahit olmuş gibi yazmanız ne kadar doğru? Ben sahada olmama rağmen bu yazıyı yazmak için olayları tüm boyutu ile araştırıp fevri hareket etmemek için bu kadar beklemişken sizin hakaret içeren yazıyı hemen kaleme almanızdaki amacınız neydi?

Bu ve bunun gibi bir çok soru futbol kamuoyu ve taraftarların aklında yer edindi. Van gibi kadim, medeniyetlere başkentlik yapmış bir şehri karalamak bu kadar basit olmasa gerek. Ezelden beri bir Batı, Doğu çatışması yaratmaya çalışmanız yine  hüsranla sonuçlanacak. Kusura bakmayın sevgili meslektaşlarım (sizin gibi kaba ve hakaret içerikli konuşmamaya dikkat ettim) ama kim olduğunuzu sanıyorsunuz? Gazeteci mi yoksa provakatör müsünüz? Yapmaya çalıştınız algı malesef siyasete kadar sirayet etmiştir. Herkesin sadece ama sadece futbolu, sahadaki performans olarak konuşmasına müsade etmediğiniz ile kaldınız. Bundan sonraki süreçte aklınızdaki ön yargıları bir kenara bırakarak yazılarınızı yazmanızı tavsiye ederim.

Kötü Oyuna Rağmen Mükemmel Sonuç...

Takımda ki eksiklerin hocanın oyun anlayışında ne kadar önemli olduğunu bu karşılaşmada da görmüş olduk. Ayrıca sol bekte hareketliliği sağlayacak dokunuş bu maçta göze çarpan nokta oldu. Aynı durumun sağ bek içinde yapılması takımımızın daha sağlam bir defans bloğunu oluşturacaktır. Forvet hattımızın daha çok topla buluşması konusu da burada dursun.

Özellikle içerde oynadığımız maçlarda her taraftar daha baskılı bir oyunla skoru elde etmek ister. Ama yinede ben sonuca bakarım. Haneye bir 3 puan daha yazıldıysa önümüzdeki hafta oynayacağımız karşılaşmaya odaklanabiliriz.

Tek Gerçek Ve İlelebet Yaşayacak Olan VANSPOR...