Merhabalar;

Bu köşedeki ilk yazım. Bu vesile ile herkese ve her kesime sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bu köşede şehrimiz, bölgemiz, ülkemiz ve dünyamızla alakalı farklı konularda fırsat buldukça görüşlerimi siz değerli okurlarımızla paylaşacağım.

Burada güncel konuları değerlendireceğim gibi kendi alanım olan turizm ile alakalı paylaşımlara da sıklıkla yer vereceğim.

İlkyazımıza Van’ın 81.liği ile başlamak istiyorum. Muhakkak hemen hepimizin haberdar olduğu bir konudur. Geçen günlerde TUİK’in paylaştığı verilere göre Van 81 il içerisinde GSMH’de son sırada yer alarak büyük bir başarıya! imza atmıştır.

Şöyle birkaç soru soracak olursak.

81 il içerisinde 81. olmuş bir kentin 8 tane vekili olmazsa kaçıncı olurdu?

Hepinizin 81. dediğini duyar gibiyim.

Sondan birinci olmuş bir kentin 1 büyükşehir ve 13 ilçe belediye başkanıyada kayyumu olmazsa kaçıncı olurdu? Tabiki sondan birinci.

Bunca ekonomi ile alakalı oda, kooperatif, dernek, sivil toplum kuruluşu vs. yönetenler olmazsa kaçıncı olurdu?

Elbette ki sondan birinci

Bu liste uzar gider...

Kısaca bizleri mecliste temsil eden ve var olan kurumlarımızın başındaki yöneticiler olsa da olmasa da fark etmiyor. Sondan birinciyiz.

Tarih boyuncu hiç bir varlığı olmamış, ülkeye düşman girdiğinde yerleşme gereği duymamış şehirler bile bizi geride bırakmış.

Ve düşünün İstanbul’dan yaklaşık bin yıl önce bir medeniyete başkentlik yapmış bu şehir sondan birinci. O günkü yöneticiler kalkıp şehrin bu günkü durumunu görse inanın geldikleri yere en kestirme yoldan geri dönerlerdi.

İyi ki ilçeler bu sıralamaya dahil edilmiyor. Yoksa bizleri geride bırakacak onlarca ilçe var ülkemizde.

Sosyal medya hesaplarından birbirini tebrik eden yöneticilerimiz, birbirini çok başarılı bulan bütün kesimler, sizler, bizler, bu şehirde yaşayan herkes sondan BİRİNCİYİZ. 

Sevgiyle Kalın